NEDEN BEAM & Electrolux ?

BEAM & Electrolux Hava filtreleme
"BEAM & Electrolux HEPA hava filtreleme sayesinde temiz hava soluyun..."
Artık alerji, küf, mildiyu, evcil hayvan kokusu ya da yemek kokularıyla bir arada yaşamak zorunda kalmayacaksınız!

Evinizin her köşesinde HEPA hava filtreleme!
BEAM & Electrolux ürün yelpazesi dahilinde tüm evin havasını temizleyen ürünlerin yanında, sadece küçük bir odanın havasını temizleyen daha küçük üniteler de yer almaktadır. Ürünlerimizin hepsinde temel teknoloji olarak HEPA filtreleme kullanılmaktadır.

BEAM & Electrolux HEPA hava temizleme sistemi, evinizde mevcut kullanılmakta olan Havalandırma sistemine kolaylıkla monte edilebileceği gibi, farklı montaj seçenekleriyle de temin edilebilir. BEAM & Electrolux hava temizleme sistemleri, HEPA filtreleme teknolojisini kullanmakta ve dilerseniz evinizin tamamında, dilerseniz yalnızca tek bir odada hava kalitesini önemli düzeyde artırmaktadır!

HEPA filtreleme nedir?
HEPA terimi aslen Atom Enerji Komisyonu tarafından ortaya atılmış Yüksek Verimlilikte Tanecik Tutulması ifadesini temsil etmektedir.
Bir filtrenin HEPA filtresi olarak sınıflandırılabilmesi için, boyutu .3 mikron ve üzeri olan tüm tanecikleri %99.97 oranında çekebiliyor olması gerekir. Günümüzde ameliyathaneler gibi hava kalitesinin kritik önem taşıdığı ortamlarda ve bilgisayar işlemcilerinin üretiminde HEPA hava filtreleme teknolojisinden faydalanılmaktadır.

BEAM & Electrolux hava temizleme sistemleri havadan neleri çeker?
Tanecikler Çapı 50 mikrondan daha az olan tüm maddeler bu kategoriye girer. Bunlar genellikle Polen, Reaktojen, Toz, İzolasyon Maddeleri, Asbest, Toz Piresi ve Hayvan Kepeği (deri döküntüsü ve tüy) olmaktadır.
Biyolojik aerosoller Sıcak ve nemli ortamlarda büyüyen ve çoğalan mikroskobik canlı organizmalar (küf mantarları, virüsler ve bakteriler) bu kategoride yer alır.
İç ortamdaki hava kalitesi günümüzde neden bu denli büyük bir sorun?

İç ortamdaki hava kalitesinin bu kadar büyük bir sorun haline gelmesinin nedeni, doğrudan evlerimizde enerji tasarrufu sağlama ihtiyacımızdan ileri gelmektedir. Bu ihtiyaç da yüksek seviyede gaz ve elektrik bedellerinden kaynaklanmaktadır.
Evlerimiz doğal ortamdan izole edildikçe temiz hava dışarıda kalacak, iç ortamdaki havayı kirleten elementler de içeride kapalı kalacaktır.


"Kötü hava kalitesinden özellikle çocuklar olumsuz etkileniyor..."
Küçük yaştaki çocuklar, yetişkinlere kıyasla çok daha hızlı solunum yaptıklarından dolayı, vücut ağırlıklarının her kilosu başına %50 daha fazla nefes alıyorlar; bu da onları hava kalitesi problemlerine karşı özellikle savunmasız bırakıyor.
Çocukluk döneminde oldukça ciddi bir rahatsızlık olan astım hastalığı, pediatri acile yapılan ziyaretlerin üçte birini kapsamakta; bu oranın senede 200,000 den fazlası hastanede tedavi altına alınmakta, 14.7 milyonu okul günlerini kaçırmaktadır.

"Kötü hava kalitesi yaşlı bireyleri de olumsuz etkiliyor..."
Eğer yaşlı bir bireyseniz, kötü hava kalitesinin sağlığınız üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Bu,diğer yetişkinlere kıyasla ileri yaştaki bireylerde kalp ve akciğer rahatsızlıkları bulunma olasılığının çok daha yüksek oluşundan kaynaklanmaktadır.
“İleri yaştaki bireylerde henüz tanısı konulmamış kalp ve akciğer rahatsızlıkları bulunma olasılığı yüksek olduğundan dolayı, daha büyük tehlike altındalar.
Çok sayıda araştırma gösteriyor ki, havadaki tanecik seviyeleri yüksek olduğunda, ileri yaştaki yetişkinlerin tıbbi tedavi görme oranları da aynı düzlemde artıyor.

PERFORMANS!
Havanın kalitesi, lazer tanecik sayacı adı verilen bir test cihazı vasıtasıyla ölçülebilir.
Bu test cihazı hastaneler ve üretim tesislerinde kullanılmakta, bir santimetreküp havada bulunan hava kirletici taneciklerinin sayısını tam olarak verebilmektedir.

Eğer bir tür hava filtreleme ürünü kullanmaktaysanız, lazer tanecik sayacını kullanarak hem temizlenen havanın kalitesini, hem de evinizde normalde bulunan havanın kalitesini test edebiliriz.
Evinize bir BEAM & Electrolux ünitesi getirebilir, ürünlerimizi kullanarak evinizdeki hava kalitesini ne kadar iyileştirebileceğinizi gözlerinizin önünde sergileyebiliriz.

Ürünlerimizin hiçbiri ozon kullanmamaktadır! Günümüzde hava filtrelerinin pek çoğu, asli hava kalitesi iyileştirme yöntemi olarak ozon kullanmaktadır. EPA web sitesini ziyaret ederek ozon kullanımı hakkında bilgi edinmenizi tavsiye eder, sitede konuya yönelik bulgular ve yorumları incelemenizi öneririz.